Firma Valor CNC

Cięcie aluminium laserowo

Perfekcja wykonania oraz stuprocentowa powtarzalność wyprodukowanych elementów

Firma Valon oferuje kompleksowe rozwiązania produkcyjne z zakresu laserowej obróbki metali i gięcia blach. Zapewniamy także cięcie profili aluminiowych i rur. Nasz zespół tworzą doświadczeni specjaliści, którzy zajmują się kompleksowym, profesjonalnym tworzeniem gotowych do montażu, gładkich i starannie wyprofilowanych metalowych części montażowych. Dysponujemy nowoczesną flotą urządzeń, które zapewniają szybkie przycięcie. Gwarantujemy dokładność i stuprocentową powtarzalność produkowanych części. Maksymalny materiał roboczy wynosi 3000 x 1500 mm.

Oferujemy wycinanie laserowe w aluminium, które odznacza się starannym, precyzyjnym wykonaniem. Gotowe elementy posiadają gładką, czystą strukturę oraz równe linie. Zajmujemy się również cięciem stalowych i nierdzewnych blach. Oferujemy produkcje seryjne oraz realizację każdego projektu – o dowolnych kształtach. Zespół specjalistów oraz dysponowanie innowacyjnymi urządzeniami umożliwia nam szybką realizację zleceń, zawsze na najwyższym poziomie. Tworzymy elementy, które są gotowe do montażu. Technologia cięcia wiązką lasera zapewnia osiąganie stosunkowo krótkiego czasu produkcji, przy jednoczesnym wykorzystaniu niskiego poboru mocy.
cięcie aluminium

Cięcie profili aluminiowych – solidne wykonanie oraz szybki czas realizacji zleceń

Cięcie aluminium laserem pozwala na stworzenie unikalnych, świetnie wyprofilowanych, gładkich kształtów – naszym klientom oferujemy kompleksowe usługi od przygotowania projektu aż po jego staranne, precyzyjne wykonanie. Jesteśmy w stanie odzwierciedlić każdą koncepcję, nawet niewielkich rozmiarów, detaliczne elementy. Pracujemy na produktach najwyższej jakości, pochodzących od sprawdzonych dostawców. Zapewniamy optymalne zużycie materiałów, dzięki odpowiedniemu rozłożeniu elementów oraz wąskim szczelinom cięcia. Nasze działania skupiają się na dostarczeniu precyzyjnie przyciętych, gotowych elementach. Dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym – do produkcji metalowych części wykorzystujemy technologię cięcia CO2 oraz innowacyjną metodę fiber.
cięcie aluminium

Nasze działania odznaczają się wysoką starannością oraz szybkim czasem realizacji. Produkujemy części konstrukcyjne o dowolnie wybranych kształtach i wymiarach, które są gotowe do bezpośredniego montażu. Cięcie laserem blachy aluminiowej to działanie, którego efektem końcowym jest dostarczenie czystej nawierzchni o gładkiej strukturze. Zapewniamy równe, najwyższej jakości krawędzie, które nie wymagają żadnych dodatkowych obróbek – gwarantujemy wysokiej jakości, perfekcyjnie wykonane gotowe elementy.

Technologia


 • Cięcie laserem

  Blachy stalowe, konstrukcyjne, nierdzewne i aluminiowe. Obszar roboczy: 3000 x 1500 mm. Gwarantujemy 100% powtarzalności wykonywanych elementów. Cięcie laserowe zdecydowanie skraca czas usługi, przy jednoczesnym zachowaniu stosunkowo niskich kosztów.


 • Cięcie laserem rur i profili

  Wykonujemy cięcie rur i profili zamkniętych z różnych materiałów, takich jak stal nierdzewna, stal węglowa, aluminium, miedź, mosiądz.


 • Gięcie blach

  Innowacyjny system sterowania CNC, wyposażone w 3 osie „Y1,Y2,X”. Gięcie blach o grubości do 6mm, oraz długości do 3000 mm na prasie krawędziowej JORDI o nacisku do 125 ton. Zapewniamy wysoką wydajność oraz 100% powtarzalność wykonywanych zleceń.


 • Cięcie, wykrawanie blach

  Oferujemy profesjonalne wykrawanie blach stalowych, konstrukcyjnych, aluminiowych i nierdzewnych. Przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów.


 • Malowanie proszkowe

  Za pomocą farb proszkowych lakierujemy różnorodne elementy stalowe, aluminiowe i ocynkowane. Oferujemy farby proszkowe w pełnej palecie kolorów RAL oraz farby specjalne (antyczne, fasadowe, metalizowane). Lakierujemy detale o wymiarach max. 1,3 x 1,3 x 2 [m].


 • Nasza jakość

  Szczególną wagę przykładamy do jakości świadczonych przez usług nas projektowanych i wytwarzanych produktów. Prowadzimy ścisłą kontrolę jakości na każdym etapie produkcji a używane surowce i półprodukty pochodzą tylko od najlepszych polskich i zagranicznych dostawców.

Cięcie aluminium metodą laserową gwarancją powtarzalności uzyskiwanych efektów

Cięcie aluminium z wykorzystaniem lasera jest preferowaną przez nas metodą nie tylko ze względu na łatwość posługiwania się nią oraz możliwość uzyskania pożądanej precyzji. Korzystając z niej, jesteśmy w stanie dokonywać cięć o praktycznie dowolnym kształcie, a także wykonywać otwory o określonej wielkości w elementach o różnej grubości. Poza tym urządzenia sterowane cyfrowo gwarantują szybki przebieg opisywanego procesu, zapewniając jednocześnie powtarzalność na bardzo wysokim poziomie. Laserowe cięcie aluminium zajmuje także niewiele czasu w porównaniu do innych metod. Dzięki temu korzystanie z niej jest zalecane przede wszystkim w sytuacji, gdy konieczne jest zmodyfikowanie artykułów w dużej ilości i możliwie jak najprędzej. Skorzystanie z naszych usług stanowi dla Klientów często najlepsze rozwiązanie przede wszystkim ze względu na fakt, iż urządzenia konieczne do zastosowania podczas cięcia aluminium metodą laserową należą do dość kosztownych. W związku z tym nie każda osoba może pozwolić sobie na dokonanie ich zakupu – szczególnie w sytuacji, gdy zamierza korzystać z nich jedynie sporadycznie. Jeżeli więc też zaliczasz się do tego grona, polecamy własne usługi.

Cięcie aluminium laserem sprawdza się m.in. w wąskim zakresie temperatur

Laserowe cięcie aluminium to metoda coraz częściej wykorzystywana w obecnych czasach, ponieważ posługiwanie się nią pozwala uniknąć wystąpienia negatywnych efektów na powierzchni obrabianych materiałów w zbyt wysokiej lub – odwrotnie – za niskiej temperaturze. Gdy jej zakres okazuje się wyjątkowo wąski, warto zastosować właśnie opisywany sposób modyfikacji przedmiotów aluminiowych (i nie tylko), by uzyskać oczekiwane rezultaty. Cięcie aluminium z zastosowaniem lasera to proces, do przeprowadzania którego niezbędne jest posiadanie odpowiednich uprawnień. To również powoduje, że kolejne osoby decydują się zaufać właśnie nam, chcąc, by wybrane przez nich artykuły zostały poddane obróbce w postaci wypalania, sublimacji czy topienia materiału. Dla nas bowiem operowanie maszynami wykorzystywanymi w trakcie dokonywania cięć aluminium w taki sposób, by głowica odpowiedzialna za emitowanie wiązki światła laserowego została odpowiednio ustawiona, nie stanowi żadnego problemu, ponieważ tę czynność wykonujemy na co dzień. W związku z tym kalibracja parametrów maszyn przebiega bez zbędnych przeszkód, umożliwiając uzyskiwanie cięć z precyzją sięgającą nawet 0,1 mm, co jest świetnym wynikiem.
 do_gory