Cięcie laserowe azotem
Precyzja i szybkość produkcji – cięcie laserowe azotem
Cięcie laserowe azotem stosuje się w przypadku, kiedy materiałem roboczym jest stal nierdzewna lub aluminium. Promień lasera topi tworzywo i powoduje jego cięcie, zaś gaz potrzebny jest w tym przypadku do oczyszczenia (wydmuchania) stopionego materiału. To, co odróżnia tę metodę produkcji od wycinania kształtów za pomocą tlenu, to przede wszystkim zwiększony poziom mocy i ciśnienia. Azot nie wchodzi bowiem w reakcję z metalem i w związku z tym występuje wąska strefa wpływu ciepła.
Cięcie laserowe czystym azotem chroni materiał przed korozją. To bardzo precyzyjna metoda, która zapewnia dokładne kształty i gwarantuje wysoką jakość wyprofilowania. Technologia ta jest również bardzo szybka i zapewnia optymalne zużycie materiału, dzięki wytworzeniu wąskich szczelin. Krawędzie wyprodukowanych elementów są gładkie i nie jest już potrzebna ich dodatkowa obróbka. Gładkie, czyste powierzchnie zapewnią wysoce estetyczny, staranny wygląd.
Cięcia laserowe azotem – precyzyjne i szybkie wykonanie
Cięcie laserem, podczas którego wykorzystywane są gazy, to innowacyjna metoda, która zapewnia wysoką wydajność, krótszy czas produkcji oraz większą dokładność i precyzję wykonania.