Firma Valor CNC

Cięcie laserowe azotem

Precyzja i szybkość produkcji – cięcie laserowe azotem

Cięcie laserowe azotem stosuje się w przypadku, kiedy materiałem roboczym jest stal nierdzewna lub aluminium. Promień lasera topi tworzywo i powoduje jego cięcie, zaś gaz potrzebny jest w tym przypadku do oczyszczenia (wydmuchania) stopionego materiału. To, co odróżnia tę metodę produkcji od wycinania kształtów za pomocą tlenu, to przede wszystkim zwiększony poziom mocy i ciśnienia. Azot nie wchodzi bowiem w reakcję z metalem i w związku z tym występuje wąska strefa wpływu ciepła.

Cięcie laserowe czystym azotem chroni materiał przed korozją. To bardzo precyzyjna metoda, która zapewnia dokładne kształty i gwarantuje wysoką jakość wyprofilowania. Technologia ta jest również bardzo szybka i zapewnia optymalne zużycie materiału, dzięki wytworzeniu wąskich szczelin. Krawędzie wyprodukowanych elementów są gładkie i nie jest już potrzebna ich dodatkowa obróbka. Gładkie, czyste powierzchnie zapewnią wysoce estetyczny, staranny wygląd.
cięcie laserowe

Cięcia laserowe azotem – precyzyjne i szybkie wykonanie

Cięcie laserem, podczas którego wykorzystywane są gazy, to innowacyjna metoda, która zapewnia wysoką wydajność, krótszy czas produkcji oraz większą dokładność i precyzję wykonania.

Technologia


 • Cięcie laserem

  Blachy stalowe, konstrukcyjne, nierdzewne i aluminiowe. Obszar roboczy: 3000 x 1500 mm. Gwarantujemy 100% powtarzalności wykonywanych elementów. Cięcie laserowe zdecydowanie skraca czas usługi, przy jednoczesnym zachowaniu stosunkowo niskich kosztów.


 • Cięcie laserem rur i profili

  Wykonujemy cięcie rur i profili zamkniętych z różnych materiałów, takich jak stal nierdzewna, stal węglowa, aluminium, miedź, mosiądz.


 • Gięcie blach

  Innowacyjny system sterowania CNC, wyposażone w 3 osie „Y1,Y2,X”. Gięcie blach o grubości do 6mm, oraz długości do 3000 mm na prasie krawędziowej JORDI o nacisku do 125 ton. Zapewniamy wysoką wydajność oraz 100% powtarzalność wykonywanych zleceń.


 • Cięcie, wykrawanie blach

  Oferujemy profesjonalne wykrawanie blach stalowych, konstrukcyjnych, aluminiowych i nierdzewnych. Przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów.


 • Malowanie proszkowe

  Za pomocą farb proszkowych lakierujemy różnorodne elementy stalowe, aluminiowe i ocynkowane. Oferujemy farby proszkowe w pełnej palecie kolorów RAL oraz farby specjalne (antyczne, fasadowe, metalizowane). Lakierujemy detale o wymiarach max. 1,3 x 1,3 x 2 [m].


 • Nasza jakość

  Szczególną wagę przykładamy do jakości świadczonych przez usług nas projektowanych i wytwarzanych produktów. Prowadzimy ścisłą kontrolę jakości na każdym etapie produkcji a używane surowce i półprodukty pochodzą tylko od najlepszych polskich i zagranicznych dostawców.

 do_gory