Firma Valor CNC

Cięcie laserowe z utlenianiem

Innowacyjna technika produkcyjna – cięcie laserowe z utlenianiem

Oferujemy profesjonalne cięcie laserowe z utlenianiem – metoda ta polega na wykorzystaniu procesu spalania materiału. Wiązka lasera rozgrzewa blachę, na której pod wpływem utleniania zaczynają tworzyć się szczeliny. Technologia ta jest bardzo ekonomiczna – pozwala na osiąganie stosunkowo krótkiego czasu wycięcia, przy jednoczesnym wykorzystaniu niewielkiej mocy lasera. Głównym materiałem roboczym jest w tym przypadku stal niestopowa oraz niskostopowa.

Cięcie laserowe z utlenianiem to metoda, która zapewnia staranne, zgodne z początkowym projektem precyzyjne wycięcie stalowych kształtów. Materiał roboczy podczas procesu spalania wytwarza żużel w płynnej postaci, który następnie jest wydmuchiwany ze szczeliny przez gaz pozostający pod wysokim ciśnieniem. Czysta tafla i dokładnie wyprofilowane krawędzie, które nie muszą być poddawane dodatkowej obróbce, to efekt pracy laserowej wiązki.

 
wycinanie laserowe 

Cięcia laserowe z utlenianiem – wysoka jakość i staranne wykonanie

W naszej ofercie znajdziesz różne techniki produkcyjne – cięcie laserowe za pomocą stapiania oraz wiele innych innowacyjnych metod. Sprawdź naszą ofertę i wybierz rozwiązanie na miarę własnych potrzeb.

Technologia


 • Cięcie laserem

  Blachy stalowe, konstrukcyjne, nierdzewne i aluminiowe. Obszar roboczy: 3000 x 1500 mm. Gwarantujemy 100% powtarzalności wykonywanych elementów. Cięcie laserowe zdecydowanie skraca czas usługi, przy jednoczesnym zachowaniu stosunkowo niskich kosztów.


 • Cięcie laserem rur i profili

  Wykonujemy cięcie rur i profili zamkniętych z różnych materiałów, takich jak stal nierdzewna, stal węglowa, aluminium, miedź, mosiądz.


 • Gięcie blach

  Innowacyjny system sterowania CNC, wyposażone w 3 osie „Y1,Y2,X”. Gięcie blach o grubości do 6mm, oraz długości do 3000 mm na prasie krawędziowej JORDI o nacisku do 125 ton. Zapewniamy wysoką wydajność oraz 100% powtarzalność wykonywanych zleceń.


 • Cięcie, wykrawanie blach

  Oferujemy profesjonalne wykrawanie blach stalowych, konstrukcyjnych, aluminiowych i nierdzewnych. Przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów.


 • Malowanie proszkowe

  Za pomocą farb proszkowych lakierujemy różnorodne elementy stalowe, aluminiowe i ocynkowane. Oferujemy farby proszkowe w pełnej palecie kolorów RAL oraz farby specjalne (antyczne, fasadowe, metalizowane). Lakierujemy detale o wymiarach max. 1,3 x 1,3 x 2 [m].


 • Nasza jakość

  Szczególną wagę przykładamy do jakości świadczonych przez usług nas projektowanych i wytwarzanych produktów. Prowadzimy ścisłą kontrolę jakości na każdym etapie produkcji a używane surowce i półprodukty pochodzą tylko od najlepszych polskich i zagranicznych dostawców.

 do_gory