Firma Valor CNC

Malowanie proszkowe Szczecin

Malowanie proszkowe w Szczecinie

Malowanie proszkowe to nowoczesna metoda lakierowania komponentów metalowych. Proces ten wymaga specjalistycznej wiedzy i profesjonalnych narzędzi, które oferuje firma Valor. W naszych zakładach korzystamy z aplikacji elektrostatycznej firmy ITW Gema, która umożliwia maksymalnie precyzyjne rozprowadzanie proszku na powierzchni komponentu, a jednocześnia zapewnia najwyższą jakość lakierowanej powłoki. Firma Valor to gwarancja profesjonalizmu i obróbki metali na najlepszym poziomie!

Powder coating process of metal products

Malowanie proszkowe w Szczecinie – jak to wygląda?

Firma Valor specjalizuje się w obróbce materiałów metalowych, a jedną z oferowanych przez nas usług jest malowanie proszkowe różnorodnych elementów. Metoda ta polega na pokryciu komponentu naładowanymi cząsteczkami specjalnej farby proszkowej. Uprzednio elementy są poddawane obróbce chemicznej, która ma przygotować materiał do malowania. Osadzona warstwa farby o grubości 70 µm zostaje przymocowana do powierzchni malowanego elementu dzięki siłom elektrostatycznym. W dalszej kolejności pomalowane elementy są podgrzewane – w wyniku nagrzewania farba topi się i ulega polimeryzacji. Gotowe elementy są natomiast dopracowane i trwałe.

Dlaczego warto zdecydować się na współpracę z firmą Valor?

Nasza firma wykonuje malowanie proszkowe części maszyn, części urządzeń, felg oraz elementów konstrukcyjnych wykonanych ze stali, aluminium lub ocynkowanych. Oferujemy pełną paletę kolorów RAL oraz farby specjalne antyczne, fasadowe lub metalizowane. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i z największą starannością. Oferowana przez nas metoda malowania proszkowego to najwyższa jakość, precyzja i trwałość. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą usług obróbki metali!

Zobacz także:

Malowanie proszkowe Warszawa Malowanie proszkowe Wrocław Malowanie proszkowe Gdańsk

Technologia


 • Cięcie laserem

  Blachy stalowe, konstrukcyjne, nierdzewne i aluminiowe. Obszar roboczy: 3000 x 1500 mm. Gwarantujemy 100% powtarzalności wykonywanych elementów. Cięcie laserowe zdecydowanie skraca czas usługi, przy jednoczesnym zachowaniu stosunkowo niskich kosztów.


 • Cięcie laserem rur i profili

  Wykonujemy cięcie rur i profili zamkniętych z różnych materiałów, takich jak stal nierdzewna, stal węglowa, aluminium, miedź, mosiądz.


 • Gięcie blach

  Innowacyjny system sterowania CNC, wyposażone w 3 osie „Y1,Y2,X”. Gięcie blach o grubości do 6mm, oraz długości do 3000 mm na prasie krawędziowej JORDI o nacisku do 125 ton. Zapewniamy wysoką wydajność oraz 100% powtarzalność wykonywanych zleceń.


 • Cięcie, wykrawanie blach

  Oferujemy profesjonalne wykrawanie blach stalowych, konstrukcyjnych, aluminiowych i nierdzewnych. Przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów.


 • Malowanie proszkowe

  Za pomocą farb proszkowych lakierujemy różnorodne elementy stalowe, aluminiowe i ocynkowane. Oferujemy farby proszkowe w pełnej palecie kolorów RAL oraz farby specjalne (antyczne, fasadowe, metalizowane). Lakierujemy detale o wymiarach max. 1,3 x 1,3 x 2 [m].


 • Nasza jakość

  Szczególną wagę przykładamy do jakości świadczonych przez usług nas projektowanych i wytwarzanych produktów. Prowadzimy ścisłą kontrolę jakości na każdym etapie produkcji a używane surowce i półprodukty pochodzą tylko od najlepszych polskich i zagranicznych dostawców.

 do_gory