Firma Valor CNC

Malowanie proszkowe Warszawa

Malowanie proszkowe w Warszawie

Firma Valor specjalizuje się w profesjonalnej obróbce materiałów metalowych. Jedną z naszych usług jest malowanie proszkowe, które polega na pokryciu detalu naładowanymi cząstkami farby. Taka metoda gwarantuje trwałość powłoki oraz precyzyjne pokrycie powierzchni materiału. W naszych zakładach dbamy również o odpowiednie przygotowanie materiału pod względem chemicznym według indywidualnych wymagań klienta. W procesie malowania korzystamy z nowoczesnej aplikacji elektrostatycznej firmy ITW Gema, która pozwala nam na maksymalnie precyzyjne rozprowadzanie farby w proszku. Taka technologia zapewnia również najwyższą jakość powłoki metalowej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą usług obróbki metali!

Powder coating process of metal products

Malowanie proszkowe – możliwości firmy Valor

W naszych zakładach wykonujemy malowanie proszkowe różnorodnych elementów metalowych. Specjalizujemy się w lakierowaniu części maszyn, części urządzeń, felg oraz elementów konstrukcji stalowych. Jesteśmy w stanie lakierować komponenty ze stali, aluminium oraz ocynkowane. Warto jednak zaznaczyć, że materiał, z jakiego wykonany jest dany komponent, nie ma dla nas większego znaczenia. Jedyny wyjątek stanowią tworzywa sztuczne, ponieważ farba nie utrzymuje się na ich powierzchni. 

Poznaj zalety malowania proszkowego!

Malowanie proszkowe jest jedną z najbardziej precyzyjnych metod lakierowania elementów metalowych. W tym procesie możliwe jest uzyskanie powłoki lakierniczej odpornej na korozję, chemikalia i wysoką temperaturę. Komponenty pokryte farbą proszkową są również bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Metoda ta jest także przyjazna dla środowiska, ponieważ podczas malowania proszkowego do gleby nie są emitowane żadne szkodliwe substancje czy rozpuszczalniki. Zachęcamy więc do kontaktu – chętnie odpowiemy na wszystkie pytania!

Zobacz także:

Malowanie proszkowe Szczecin Malowanie proszkowe Wrocław Malowanie proszkowe Gdańsk

Technologia


 • Cięcie laserem

  Blachy stalowe, konstrukcyjne, nierdzewne i aluminiowe. Obszar roboczy: 3000 x 1500 mm. Gwarantujemy 100% powtarzalności wykonywanych elementów. Cięcie laserowe zdecydowanie skraca czas usługi, przy jednoczesnym zachowaniu stosunkowo niskich kosztów.


 • Cięcie laserem rur i profili

  Wykonujemy cięcie rur i profili zamkniętych z różnych materiałów, takich jak stal nierdzewna, stal węglowa, aluminium, miedź, mosiądz.


 • Gięcie blach

  Innowacyjny system sterowania CNC, wyposażone w 3 osie „Y1,Y2,X”. Gięcie blach o grubości do 6mm, oraz długości do 3000 mm na prasie krawędziowej JORDI o nacisku do 125 ton. Zapewniamy wysoką wydajność oraz 100% powtarzalność wykonywanych zleceń.


 • Cięcie, wykrawanie blach

  Oferujemy profesjonalne wykrawanie blach stalowych, konstrukcyjnych, aluminiowych i nierdzewnych. Przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów.


 • Malowanie proszkowe

  Za pomocą farb proszkowych lakierujemy różnorodne elementy stalowe, aluminiowe i ocynkowane. Oferujemy farby proszkowe w pełnej palecie kolorów RAL oraz farby specjalne (antyczne, fasadowe, metalizowane). Lakierujemy detale o wymiarach max. 1,3 x 1,3 x 2 [m].


 • Nasza jakość

  Szczególną wagę przykładamy do jakości świadczonych przez usług nas projektowanych i wytwarzanych produktów. Prowadzimy ścisłą kontrolę jakości na każdym etapie produkcji a używane surowce i półprodukty pochodzą tylko od najlepszych polskich i zagranicznych dostawców.

 do_gory