Firma Valor CNC

Malowanie proszkowe Wrocław

Malowanie proszkowe we Wrocławiu

Malowanie proszkowe to proces pokrywania detali metalowych naładowanymi cząsteczkami farby. W rezultacie powstają precyzyjnie lakierowane komponenty odporne na działanie korozji, chamikaliów i wysokiej temperatury. Cząsteczki farby utrzymują się na powierzchni materiału za sprawą sił elektrostatycznych, dzięki czemu powłoka lakieru o grubości średnio 70 µm jest trwała i wytrzymała na wiele lat. Proces malowania proszkowego poprzedzamy odpowiednim przygotowaniem chemicznym powierzchni według indywidualnych wymagań klienta. W naszych zakładach stosujemy innowacyjną aplikację elektrostatyczną firmy ITW Gema, która pozwala na niezwykle precyzyjne rozprowadzenie proszku i zapewnia najwyższą jakość powłoki. Firma Valor to najwyższy poziom obróbki metali!

Powder coating process of metal products

Malowanie proszkowe Wrocław w firmie Valor – dlaczego my?

Firma Valor specjalizuje się w obróbce metali z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i metod. Jedną z wykonywanych przez nas usług jest malowanie proszkowe, do którego stosujemy specjalistyczne farby antyczne, fasadowe i metalizowane. Wyróżniają się one wysoką trwałością i dużym nasyceniem koloru, dzięki czemu każdy pomalowany przez nas element jest dopracowany i wytrzymały. Specjalizujemy się w malowaniu części maszyn, urządzeń, felg oraz elementy konstrukcji stalowych. 

 

Malowanie proszkowe wykonujemy na komponentach ze stali, aluminium oraz ocynkowanych. Warto jednak zaznaczyć, że materiał detalu nie ma dla nas większego znaczenia. Metoda ta nie sprawdza się jedynie w przypadku tworzyw sztucznych. W procesie malowania proszkowego stosujemy wyłącznie zaawansowane narzędzia, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić najwyższą jakość, pełną precyzję i wysoką trwałość. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą usług obróbki metali!

Zobacz także:

Malowanie proszkowe Częstochowa Malowanie proszkowe Bydgoszcz Malowanie proszkowe Białystok

Technologia


 • Cięcie laserem

  Blachy stalowe, konstrukcyjne, nierdzewne i aluminiowe. Obszar roboczy: 3000 x 1500 mm. Gwarantujemy 100% powtarzalności wykonywanych elementów. Cięcie laserowe zdecydowanie skraca czas usługi, przy jednoczesnym zachowaniu stosunkowo niskich kosztów.


 • Cięcie laserem rur i profili

  Wykonujemy cięcie rur i profili zamkniętych z różnych materiałów, takich jak stal nierdzewna, stal węglowa, aluminium, miedź, mosiądz.


 • Gięcie blach

  Innowacyjny system sterowania CNC, wyposażone w 3 osie „Y1,Y2,X”. Gięcie blach o grubości do 6mm, oraz długości do 3000 mm na prasie krawędziowej JORDI o nacisku do 125 ton. Zapewniamy wysoką wydajność oraz 100% powtarzalność wykonywanych zleceń.


 • Cięcie, wykrawanie blach

  Oferujemy profesjonalne wykrawanie blach stalowych, konstrukcyjnych, aluminiowych i nierdzewnych. Przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów.


 • Malowanie proszkowe

  Za pomocą farb proszkowych lakierujemy różnorodne elementy stalowe, aluminiowe i ocynkowane. Oferujemy farby proszkowe w pełnej palecie kolorów RAL oraz farby specjalne (antyczne, fasadowe, metalizowane). Lakierujemy detale o wymiarach max. 1,3 x 1,3 x 2 [m].


 • Nasza jakość

  Szczególną wagę przykładamy do jakości świadczonych przez usług nas projektowanych i wytwarzanych produktów. Prowadzimy ścisłą kontrolę jakości na każdym etapie produkcji a używane surowce i półprodukty pochodzą tylko od najlepszych polskich i zagranicznych dostawców.

 do_gory